Hobi çeşitliliğinde üstüme yoktur:))) Şimdilik kategorilerimde gördüğünüz kadar. Daha da çoğaltmaya çalışıyorum. Hepsi amatörcedir ve öğrenme kaynağım internettir. Dünya gözüyle, yaparken zevk aldığım her el işini denemek istiyorum.Her el işini sanata dönüştüremem ama ucundan azıcık tadına bakar keyfini çıkarırım. Bu da bana yeter.

27 Mart 2011 Pazar

TAÇ

Aynanın ahşabında önceden keçe çiçekler vardı. Hiç rağbet görmemişti. Çiçekleri söküp ahşabına önceki posttaki aynayı yaptım. Söktüğüm çiçeklere de kıyamadım, taç yaptım.


23 Mart 2011 Çarşamba

BOŞ MU DURUYORUM?

Aslaa... Özüme dönüyorum. Herkes en iyi ne yapıyorsa onu yapsın değil mi? Nazarlık taleplerini üşengeçlikten dolayı epeydir kulak arkası ediyordum. Bekleyenler sıkıştırmaya başlayınca ''ha gayret'' dedim kendi kendime. Binlerce boncuk hazırlıyorum:)) Taklitlerimden sakınınız:))

20 Mart 2011 Pazar

AY ve MARMARİS

Dün gece ay, dünyaya en yakın durumdaymış. Ağabeyim ve fotoğraf çetesi bunu kaçırmadılar. Çok beğendim, sizler de görün istedim. Büyüterek bakınız.


18 Mart 2011 Cuma

DUVAR SÜSÜ

Ben bu süsü iki sene önce yapmıştım. Evimizin duvarında sakin sakin duruyordu.Ürünlerimi dükkanında satmak isteyen arkadaşımın gözüne çarptı. ''Böyle şeyler istiyorum'' dedi. Elini yüzünü düzeltip yolculuğa hazırladım. Kolye ucu diye yayınladığım parça da ortasında fena durmadı:))

16 Mart 2011 Çarşamba

PAŞA JUNGLEda

Jungle, komşu apartmanın arka bahçesi oluyor. İlk kez görüş sahamda gezdiğini gördüm, kaptım makineyi. Hep kaybolur bir yerlere normalde. Zoomlu çektim keratayı. Sesleniyorum ne bakıyor, ne duyuyor. Dikkati hep duyamadığım, göremediğim şeylerde. Bakışlarını tesadüfen yakaladım.
 Duur, içme o suyu!

Güzzell suratlım benim:)))

15 Mart 2011 Salı

BLOG TANITIMI

Arkadaşlar görmenizi istediğim bir blog ve oradan geçerek gezebileceğiniz bir bloglar silsilesi var. MİNYATÜR yapmayı veya sırf seyretmeyi sevenlere tavsiye ediyorum. Bugün beni izlemeye alan bu bloga uğradım, ''nedir, kimdir, ne yapar?'' diye. Yapışıp kaldım:)) Üşenmezseniz kaçırmayın derim.

BİR ZAMANLAR MÂZİYE BAK...

Vakti zamanında boncuk örmeyi çok severdim. Ancak  fotoğraf çekmeyi pek beceremezdim. Makine de pek iyi değildi demek ki.. Bu günlerde pek iş yapamayacağım. Nazarlık talebi var birkaç tane, hem de büyük boy, onları hazırlamam gerekiyor. Bu arada blogum boş kalmasın diye unutulmuş, geri sayfalarda kalmış işlerimden örnekler vereyim bâri dedim:))

12 Mart 2011 Cumartesi

VE NİHAYET...

      Nihayet bu tekniği kullanarak asıl yapmak istediklerime bir adım yaklaştım. Bu işe takılmama bu tür işler sebep olmuştu zaten. Daha neler var neler. Kolaydan zora doğru gitmeye çalışıyorum yavaş yavaş. Tasarımlar bana ait değil. İşi yeni öğrendiğim için şimdilik taklit ediyorum. İnşallah model yaratacak kadar ilerlerim. Tabii o arada başka bir güzellik aklımı çelmezse. Nankörümdür bu konuda. Elimdekini bırakıp, daha cazip gelen işe dönüveririm. Neden mi? Aklım onda kalmasın diye. Ya denemeden ölüverirsem:)))

11 Mart 2011 Cuma

YAPRAK TOKA

Yaprak sever arkadaşımdan bu sefer de toka siparişi geldi. Kendisi resim gönderiyor, aynisini yapmamı istiyor. Memnun kalıyor ki yeni siparişler veriyor:)) Ben de memnun oluyorum tabii:)

9 Mart 2011 Çarşamba