Hobi çeşitliliğinde üstüme yoktur:))) Şimdilik kategorilerimde gördüğünüz kadar. Daha da çoğaltmaya çalışıyorum. Hepsi amatörcedir ve öğrenme kaynağım internettir. Dünya gözüyle, yaparken zevk aldığım her el işini denemek istiyorum.Her el işini sanata dönüştüremem ama ucundan azıcık tadına bakar keyfini çıkarırım. Bu da bana yeter.

3 Nisan 2016 Pazar

ALTI AY OLMUŞ...

   En son yazımın üstünden 6 ay geçmiş. Hayatımızın düzeni aynen devam ediyor. Annem hâlâ yatıyor. Ben hâlâ başındayım. Evde oturmak alışkanlık oldu. Kilolandım çok. Oram buram sinyal vermeye başladı. Hareketsizlik çok kötü :(
   Oyalanmalıklarımı Facebook'a koymak daha kolayıma geliyor. Orası hareketli. Oyunlar da var :) Leyya ittirdi İnstagram'a da fotoğraf koymaya başladım. Yabancılardan da beğeni geliyor. Sen de kendini birşey sanıyorsun :) Amaan hep bu ''hâlâ bir işe yarıyorum'' ihtiyacını tatmin etmek için bunlar. Oysa 15-20 sene sonra esâmemiz kalmayacak. Ne demiş Yunus; var biraz da sen oyalan.
   Bugün yaptığım işten başlayıp geriye doğru fotoğraf koyayım bâri biraz da, blog bana küsmesin.
Bu lamba sahildeki küçük evimizde takılıydı,çok fena olmuş,eskimiş diye indirdik. Yerine yenisini taktık. Lâkin vay benim pinti gönlüm, elim varmadı atmaya.Yahu neredeyse 25 sene iş görmüş, yıpranmış, at gitsin değil mi? Çarşıda 10 liraya bile âlâları satılıyor. Olmaz. İsterlerse bedava dağıtsınlar, olmaz. Ben bunu adam ederim ki :) Bronz yerleri kararmıştı,altın rengi akrilikle boyayıverdim. Eskisinden biraz farklı olsun diye evdeki stencillerle desen yaptım. İş kaldı asacak yer bulmaya :) Şimdilik masa üstünden,  tezgah üstüne geziyor.
Bundan önce Ertuğrul ''Diriliş'' dizisindeki baş süslerine takmıştım. Aynisinden yapabilmek zor tabii. Ben de kafama göre püsküllü takıldım. Genç hanımlara saç süsü :)Ağabeyimin kadim dostu Wilu'cuğumuz beni boncuk sersemi etmişti. O boncuklardan biraz birşeyler yaptım. Hepsi ya yerini buldu ya da yeri belli, gideceği günü bekliyor.Uyduruk dokuma tezgahımla epey boncuk dokudum  :)
En havalısı bu oldu :)


Herşeyi internetten öğreniyorum ya, bu aşağıdakini de oradan öğrendim ama zor geldi biraz. Ayni boncuk deliğinden birkaç kez ip geçirmek gerekiyor, zorladı.

Biraz da büyücek boncuklarla oynadım.


Geçen kış kızlara Sibel'in Hobi Dünyası, Sibel Hoşcan Gönen'den aldığım isimleri boyadım, süsledim. Erkeklerinkiler eksik malzemelerinin gelmesini bekliyor.

Arada bir tane nazarlık siparişi geldi amerikadan. Çoktan yerini buldu :) Beğenildi. 5 yıldız aldı :)
Eski kapı kollarını altın varakla yeniledim. 

Sonra aklıma esti böyle bir kolye modeli icat ettim. Kendim çok bayıldım ama hiç tutmadı :) Sadece 2 kişiye ulaşabildiler. Gerisi hediye olmak için yaz gelmesini bekliyor :)Dünya berberleri ve İndiana Jones hayranları ile ilişkimiz Etsy üstünden devam ediyor hâlâ :)
Çok mu yazdım ne? Ama çoğu resim zaten. Bir daha ne zaman gelirim kimbilir. Sevgiler bütün dostlara :)

12 yorum:

 1. Lamba güzel olmuş,iyi ki atmamışsın,,
  Bazı fotolarını pin'ledim ki ))
  Sık sık gel,,özletme ))

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim ama garanti veremem :)

  YanıtlaSil
 3. Keyifle okudum, ozlemisimmm hergu yaziyla donattigimiz yorumlar yazdığımız gunleri, daha sik ziyaret etmeye calisiyorum bloglari ama yorum yazamiyorum intern3t yavas bilgisaayar yok tabletin harfleri ile aram iyi degil... hepsi ayri guzel...

  YanıtlaSil
 4. Hepsi birbirinden hoş yaptıklarınızın...arayı fazla açmayın, bloğun tadı başka...sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Hepsi birbirinden güzel ellerine sağlık ablacım,teyzemize Allah hayırlı şifalar versin,çok zor hep stresten kilo almışsındır ama yaz geldi yürüyüş falan iyi gelir sana,öpüyorum çok...

  YanıtlaSil
 6. ara veririm ama muhteşem dönüşlerim olur diyosunnn:)
  ellerine sağlık hepsi ayrı güzellikler.
  mercan kolyenin kırmızısını sanki Kiralık aşk dizisin de defne karakterinin boynun da görür gibi oldum amanın bu Nedretin olabilir mi diyene kadar sahne geçti ,google soru olarak bile girmiş ama bakındım şimdi nette göremedim ama bulursam atarım sana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fotoyu diziden çektim ama kablomsu bir şeyden yapılmış o :)) senin yaptıklarından biri sanmıştım.

   Sil
 7. Elini attığın her malzeme inanılmaz güzelleşiyor kızkardeş. Artık sana övgü yazacak değişik kelimeler bulmak istiyor ve bulamıyorum. Sahi hatırımız için haftada bir yazı girsene. Hatta hepimiz birbirimiz için diyerek haftada bir yazı girsek de blogdaşlığımız canlansa. Valla özlüyor insan. Dimi kızlar ? ne dersiniz?

  YanıtlaSil
 8. Bloğunuza söyle bir dolaşmak için uğradım el emeklerinize hayran kayran kaldım hepsi birbirinden güzel herşey gönlünüzce olsun

  YanıtlaSil
 9. Boş durmuyoruz ama paylaşmaya üşeniyoruz bloglarda :) Ellerine sağlık Nedret ablam

  YanıtlaSil
 10. Ne çok ve ve ne güzel işler yapmışsın Nedret'ciğim ellerine sağlık.
  Ben çok daha uzun süredir yazmıyordum, yeni yeni başladım ama inan kendimi ite kaka, fotoğraf işi çok zorluyor.

  YanıtlaSil
 11. Ah bu sosyal medya hesaplarımız ah, evet hayat şartlarımız da etken ama bloglarımızı ikinci plana iten en büyük neden işte onlar. Fotoğrafları zevkle keyifle inceledim hepsi ayrı güzel ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil