Hobi çeşitliliğinde üstüme yoktur:))) Şimdilik kategorilerimde gördüğünüz kadar. Daha da çoğaltmaya çalışıyorum. Hepsi amatörcedir ve öğrenme kaynağım internettir. Dünya gözüyle, yaparken zevk aldığım her el işini denemek istiyorum.Her el işini sanata dönüştüremem ama ucundan azıcık tadına bakar keyfini çıkarırım. Bu da bana yeter.

5 Kasım 2016 Cumartesi

YOL BOYUNCA

    Merhaba...
   20 Ağustos'tan beri Ankara'da kızımızın yanındaydık. 16 Eylül'de dünya güzeli bir kız torunumuz oldu :) Bebişimizin kırkını çıkarttık. Kızımız bebeğine, bakımına alıştı sayılır. Anneciğimi, bakımında bana yardım eden genç hanıma emanet bırakıp gittiğimiz için daha fazla duramadan döndük evimize.
   Torunumuzun resmini koyamıyoruz. Anne babası istemiyorlar :( Yoksa doldururum ben burayı, öyle çok resim çektim :)
    Lâkin Allah biliyor da gençken evlât veriyor insanlara. Minnacık şeye bakacağız diye ana-kız çok yorulduk. Hiç anlamadan 5 kilo verivermişim :) Her ne kadar belli olmuyorsa da... :)
 Kediciklerimi de komşulara emanet etmiştim. Çok şükür sağ salim buldum. Ana oğul olanlar yabancıladılar beni ama sokaktan gelip eve zorla giren kedimiz çok özlemiş, kucağımızdan inmiyor :)
  Dönüş yolunda da epey fotoğraf çektim. Hareket halindeki araçtan foto çekmek çok zor. Gördüğün şey sen davranana kadar geride kalıveriyor ya da ışık değişiveriyor. Zor iş zor :)
   Kendime hatıra, size eğlencelik olsun. Bin kere gidip geldiğim bu yolu bir kez de beraber gidelim.
Güzergâh; Ankara, Afyon, Denizli, Muğla, Marmaris.
   Afyon Kartaltepe Mehmetçik Anıtı.
Uludağ Kebap lokantalarından sonra en sevgili lokantam :) Çocukken her geçişte şehrin içindeki asıl yerine giderdik, şimdi buranın devamlı müşterisiyiz. Ne mi yerim? :) Tandır ossuun, Kuzu haşlama ossuunn. Ekmek kadayıfına yer kalmadığı için onu paket yaptırıyoruz. Ah benim şu pis boğazım :)
Kocatepe anıtı.
Cem Yılmaz'ın Arog'u çektiği Afyon'un kayalıkları.


Afyon- Denizli arası yolcu uçaklarının rotasındaymış meğer. En az 10 uçak iz biraktı üstümüzdeki güzel gökyüzüne.
Geçtiğimiz yıllarda tek tük gördüğümüz rüzgar türbinlerinin sayısının çok fazla arttığını görmekten mutlu olduk. Çok da estetik duruyorlar. Narin, zarif :)


Güneş enerjisi panellerinin doldurduğu tarlalar da tuzu biberi oldu :)


Dazkır, Başmakçı yakınlarındaki Acı göl ve gölden elde edilen, Sodaş fabrikasının sahasındaki Sodyum Sülfat ham maddesi olduğunu zannettiğim yığın.

Hah... Denizli'ye gelmişiz.


 Kale ilçesi.Kale'deki dinlenme tesisindeki horozlar ve zor ayrıldığımız, bizimle arabaya gelmekte israr eden yavru kül kedisi :)


Uğultu...Pardon sivilceli tepeler :)
Güzel yollar,Güzel ağaçlar,
Güzel bir akşam üstü vee...
Gökova

Kral yolu İşte evimize geldik :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder