Hobi çeşitliliğinde üstüme yoktur:))) Şimdilik kategorilerimde gördüğünüz kadar. Daha da çoğaltmaya çalışıyorum. Hepsi amatörcedir ve öğrenme kaynağım internettir. Dünya gözüyle, yaparken zevk aldığım her el işini denemek istiyorum.Her el işini sanata dönüştüremem ama ucundan azıcık tadına bakar keyfini çıkarırım. Bu da bana yeter.

3 Ocak 2014 Cuma

BEN DAHA YAZMAZDIM DA...:)))

    Banu'nun bu yorumunu okuyunca,   ''anaaaaam... migrosa bi gittin, hala dönemedin yaaaaa :((( :))))))''  kahkahalarla burada buldum kendimi:)))
  Hazırlıksız geldim. Ne yazacağımı da düşünmedim. Son yaptığım ufak tefeği koyayım bâri. Dişe dokunur birşey de yok ama...
    Yılbaşı renklerinde anahtarlık yaptım. Etsy'ye koydum. Satılmadı tabii...:)))


Kızıma ayakkabı torbası diktim elde. Zebra desenli keçesi, Kapkara Camdan Kelebek'imizden 2 yıl önce hediye olarak gelmişti:)

Kızıma kokteyl şapkası lâzım olmuştu. Ben yapıncaya kadar o satın almış. Ben de Etsy'ye koydum.

Yine kızıma İkinci Kat Beresi ve eldivenleri. Oslo çok soğuk diye ördüm. Normal bere ve eldivenlerinin üstüne giymek için. İzlanda'ya gezmek için gitmişler, orada kullanmış. Çok işe yaramış:))


Annemin bakımında bana yardım eden hanımın da canı sıkıldı, boş zamanlarında bunları ördü. Etsy'e koyduk.


Bunu da ben artık iplerden uydurdum:)

Netten öğrendiğim bir düğüm çeşidi ile bu friendship bilezikleri denedim.İki üç gün önce de yine iğne ile mekik oyası iştahım kabardı. Uygun iplik bulamıyorum bir türlü. Sert durması gerekiyor. Benimkiler çok sert olamıyor.

Arkadaşlar bu arada elimde bu Beko zikzak dikiş makinesi nakış kalıpları var. Makineyi vermiştim. Bu kutu bir köşede unutulmuş. Bunların modası geçti, biliyorum ama belki dikiş kurslarında filan kullanılıyordur. Belki başka makinelere de uyuyordur. Arzu edene kargosunu ödemeleri şartı ile gönderebilirim. Serde emeklilik var ne yaparsınız:))

Yetti mi Banuuu....


7 yorum:

 1. ben soracaktım,Banu sormuş,,hem de aynı gün))
  Hepsi çok güzel de evdeki herkesi manken yapmışsın,umarım sigortalarını da ödemişsindir.
  yine yap nedret,boş oturmaaaaa ))))

  YanıtlaSil
 2. :))))) Migros a her gittiğinde kapıda seni bir gülme tutar artık:)))
  ellerine sağlık hepsi birbirinden güzel olmuş.
  burdan beş altı post çıkardı bak:)))

  YanıtlaSil
 3. Allah yardımcınız olsun, hasta bakmak çok zor hele sizinki gibi olunca. Anneannem Parkinson hastasıydı, sizinki daha da zor.:((( Sabır da diliyorum.
  El işleriniz harika, ikinizin de ellerinize sağlık.
  ozlemkan

  YanıtlaSil
 4. Size kolaylıklar diliyorum, hastanız için.El işleri de öyle küçük şeyler değil.Gerçekten bir sürü yazı çıkarmış.Toptan bir post olmuş :)

  YanıtlaSil
 5. epe çıkmıyor iyisinizdir umarım...

  YanıtlaSil
 6. heeee ben grmemiştim iyi oldu baya iş yapmışsın.En fazla Mehmert Beyin beresini birde sigorta soran yorumu beğendim kızkardeş. bugün seni andık çınladı mı kulağın?

  YanıtlaSil
 7. Amaaaaan tam da internetim bağlandı şöyle bir gezineyim bakayım neler olmuş bu alemde dedim, senin vlogunun tozunu aldığını gördüm, pek sevindim. Tembellik yok bir daha tamam mı, bak neler neler yapmışsın da birikmiş... diyecektim ki yazının tarihi gözüme ilişti,Olmaz Nedret Hanım olmaz, blogunu ihmal etmişsin yine :D

  YanıtlaSil