Hobi çeşitliliğinde üstüme yoktur:))) Şimdilik kategorilerimde gördüğünüz kadar. Daha da çoğaltmaya çalışıyorum. Hepsi amatörcedir ve öğrenme kaynağım internettir. Dünya gözüyle, yaparken zevk aldığım her el işini denemek istiyorum.Her el işini sanata dönüştüremem ama ucundan azıcık tadına bakar keyfini çıkarırım. Bu da bana yeter.

26 Haziran 2016 Pazar

TATİLCİLER GELMEDEN...

   Ailenin tatilini burada geçirenleri için hazırlıklara devam ediyoruz. Bayramda gelmeye başlayacaklar. En önemlisi kızımız gelecek. 3-4 gün için bile olsa göreceğiz. Yeğenim gelecek. Eşini çocuklarını bırakıp gidecek. Sahildeki minik evleri onların rahatlığı için hazırladık. 5 yıldızlı hâle getirdik :) Yeter ki rahat etsinler, güzel bir tatil geçirsinler. Anneciğimle babacığım yıllık izinlerimizde geldiğimizde bizim için hazırlarlardı herşeyi. Buzdolabında yemeklerimiz bile hazır olurdu. Şimdi sıra bizde :) Fedâ olsun hepsine :) Yalnız yaşlarımız fena halde kendini gösteriyor. 10 yıl önce iki günde yapacağım işi. 15 günü geçti her öğleden sonra 3-4 saat çalışarak zor bitirdim. Ağrımadık yerim kalmadı. Çok yoruldum. Canım sıkılıyor bu duruma tabii. Tasarladığım hıza vücudum cevap vermiyor maalesef. Vücudumun tombulluğunun da bunda etkisi var tabii :)
   Kuzucukların isimlerini duvarlarına astım. Bakalım kaç günde hakkından gelecekler :)

Kızımın bebek görmeye gelenlere ikram etmek istediği minik lavanta keselerini kendim yapsam diye niyetlendim. Bu minik patikten olur mu acaba? İçine tüle sarılmış lavanta paketçikleri koyarız. Arkalarına mıknatıs da yapıştırılabilir. Bu sadece denemelik. Daha canlı renklerden olabilir tabii.


    Günlerdir ortada gezen tığ örgüsü şapkayı da göstereyim size. Hoş Facebook ta paylaşmıştım ama resmî kayıtlara geçmesi açısından buraya da koyayım :) Kim ördüyse ellerine sağlık pek güzel örmüş. Bir de nereden, kimden geldiğini hatırlasaydım. Veren kendini bilir, bu yazıyı da görürse atıversin bir yorum :) Kumaş boyalarıyla sünger fırçayla boyadım. LGBT yürüyüşünün olduğu güne de denk gelmemiş miyim :) Tövbe billah kasıt yok :)

Kızımın müstakbel bebişine başladığım tığ işi battaniyeye de devam ediyorum ama sıcaklarda kucağında koca bir yığın, zor oluyor :(
       Hava da nasıl sıcak anlatamam. Yarın yağmur geliyormuş sözde. Çıkıp sırılsıklam ıslanacağım. O derece piştim yani :) Kediciklerim taşlarda yatar oldular. Hiç kucağa, üste başa tırmanan yok :)
    İlgilenenleriniz biliyordur. Paypal Türkiye'den çekildi. Bizim Etsy satışlarımız da bıçak gibi kesildi. Oyalanacak işler azaldı . Oyunlara sardım. Facebook'taki Candy Crush en favori oyunum. Bana 500 oyun oynanıyor dediler. Başladım. 3 sene oldu hâlâ oynuyorum. Ben gidiyorum, yeni oyunlar ekliyorlar. 1493. oyundayım. Deli miyim neyim? Evet öyleyim :) Bir de Face'in kelime avcısı oyunu var. Zamana karşı kelime türetiyorsunuz. Oyuncularla sohbet de edilebiliyor. Kelime türetme en sevdiğim oyunlardan. Çok başarılı ve hızlı değilim ama olsun. Kelimatör'ü de severim.
Bir şekilde bu sıcak yaz günlerini geçireceğiz. Sonrasında merhaba bebek :)

4 yorum:

 1. PAtik harika olmuş canım ellerine sağlık şapka ayrı bir güzellik face de gördüğüm de çok beğenmiştim.
  Kız torun olunca minik şapkalar yapmıştım benim blogda ayrıntılı açıklaması da var .Patik kesinleşirse ucuna nazarlık da hoş olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben o sapkaya bayildim amaaa!!! Bu arada ben de kelimelik oyunu tiryakisiyim :)

   Sil
 2. Ne güzel hazırlıklar ne güzel telaşlar.
  Kolay gelsin. Bence patik daha canlı renklerde kesinlikle olabilir.

  YanıtlaSil
 3. ElleriniZe saglık.güzel heyecanlı telaşlar.kolaylıklar gelsin.
  Sevgiler

  YanıtlaSil